Maja ehitusest

Iga pere unistab oma kodu loomisest. Oma maja ehitamine on suur samm ja tihtipeale üks suuremaid rahalisi kulutusi, mida elus tehakse. Sellepärast on oluline see hästi läbi mõelda ja planeerida, et tulemus oleks optimaalne ja vastaks soovidele.
Siin järgnevad sammud, kuidas oma kodu loomine algab.

1. samm : Eelarve koostamine

Kuigi on tore mõelda, kuidas oma maja võiks välja näha, on soovitatav enne määrata kindlaks eelarve suurus. Uuri oma finantsnõustajalt või laenuhaldurilt, mis võimalused sul on ja mis tingimustel maja ehitada.
Nüüd kui eelarve teada võid hakata mõtlema kui suurt maja eelarve eest saab. Selleks tasub juba majatehasega konsulteerida. Väga üldistades algavad hinnad "võtmed kätte" 1000-1200 EUR km-ga/ m2.

2. samm : Maja arhitektuuri valik

Nüüd saab oma unistusele ilmet anda. Valida tüüpprojektide hulgast endale sobiv või teha eritellimusel arhitektiga täpselt oma soovidele vastav maja.

3. samm :  Maja konstruktsiooni ja materjalide valik 

ESTPANEL OÜ pakub nii palkmaju kui elementidest koostatavaid puitkarkassmaju. Konsulteerime meeleldi sellel teemal ja aitame valida teie vajadustele vastava.

4. samm : Maja projekteerimine ja tootmine

Kui eelnev samm on tehtud, saab alustada projekteerimisega ja maja tootmisega tehases.

5. samm : Maja püstitus, ehitamine algab

Kui maja on tehases valmis, saab alustada maja püstitamist krundil. See tähendab, et tehasest transporditakse kõik vajalikud elemendid ehitusplatsile ja püstitatakse majakarp. Peale seda võib kohe alustada sise- ja välistöödega.

Tulemus :

Uus, soovidele vastav, energiatõhus maja, mille ehituseks kulub väga vähe aega.